Kurumsal


 • HAKKIMIZDA

  Türk sanayisine 1961'den bu yana hizmet veren Teknik Group; saygın, dürüst ve öncü yapısı ile müşteri odaklı hizmet yaklaşımını benimsemiştir. Grup bugün 3 ayrı alanda faaliyet göstermektedir.

  * Teknik Metal Endüstri Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.  Paslanmaz Çelik, Demir Dışı Metaller, Galvanizli & Karbon Çelikler ve Sanayi Plastikleri sektörlerinde ithalatçı firma olarak faaliyet göstermektedir. "Çelik Servis Merkezi" ve  "Paslanmaz Çelik Servis Merkezi"nde; rulo açma, boy kesme, dilme, yüzey taşlama, trapez ve gofraj hizmetlerini ilk elden vermektedir. Ayrıca "Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Üretim Tesisi" ile hammadeden paslanmaz çelik tel ve çubuk üretimi gerçekleştirmektedir.

  * Esnar Tarım Ürünleri İlaçlama San. Ve Tic Ltd Şti en uzman tarım mühendislerinin yönlendirmesi ve modern tarım teknikleri kullanılarak katkısız narenciye ürünleri üretimi ve ticareti yapmaktadır.

  * Nesel Teknik Yapı İnşaat San. Ve Tic. A.Ş sanayi siteleri ve konut inşaatları yapmaktadır.

 • BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ,

  BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ,

  Teknik Group 1961 yılında Necati ŞİRE tarafından kurularak, Adana’da Obalar caddesinde 50 m² alanda “Teknik Hırdavat” ünvanı ile faaliyete başlamıştır.

  * 1968 yılında ilk ithalatını gerçekleştirmiştir.

  * 1982 yılında “Teknik Metal A.Ş.” olarak, Anonim Şirket unvanını almış, 300 m² lik bir alana yayılmıştır.

  * 1990 yılında “Teknik Metal A.Ş.” 7500 m² kapalı alana sahip merkez binasına taşınmıştır.

  * 1993 yılında “Teknik Metal A.Ş.” İstanbul Demirciler Sitesi - 2. Yol'da 200 m²’lik satış mağazasıyla gelişmesini sürdürmüştür.

  * 1993 yılında kurulan Mersin Serbest Bölge Şubesi ile ithalatta büyük bir ivme kazanmıştır.

  * 1995 yılında Türkiye’de ilk defa “Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel & Çubuk Üretim Tesisi”ni Mersin Serbest Bölge şubesinde faaliyete almıştır.

  * 2002 yılında Teknik Metal A.Ş., İstanbul Demirciler Sitesi - 1.Yol'da 200 m² stok alanını bünyesine katmıştır.

  * 2004 yılında Teknik Metal A.Ş., bünyesine kattığı İstanbul Demirciler Sitesi - 7. Yol’daki yeni şubesiyle stok alanını 1000 m² ye genişleterek hizmet kalitesini geliştirmiştir.

  * 2007 yılında  kurulan “Esnar Tarım Ürünleri İlaçlama San. Ve Tic Ltd Şti”  ile narenciye ürünlerinin ticaretini yapmaya başlamıştır.

  * 2008 yılında Nesel Teknik Yapı İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. nin kurulması ile sanayi siteleri ve konut inşaatları sektörlerine adım atmıştır.

  * 2010 yılında Teknik Metal A.Ş., Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan “Paslanmaz Çelik Servis Merkezi” Boy Kesme Dilme ve Taşlama Hatları ile faaliyete girmiştir.

  *2017 Yılında Teknik Metal A.Ş., İstanbul'da bünyesine kattığı 6300 m² kapalı  stok alanı ile İstanbul'daki Merkez ofisini buraya taşımıştır. 

  * Bugün Teknik Metal 52.000 m² alana kurulu, 10.000 m² kapalı alana sahip Servis Merkezi’nde; Rulo Açma - Boy Kesme, Dilme ve Yüzey Taşlama hizmetlerini birinci elden vermektedir.

  * Teknik Group Türkiye’nin hızlı gelişimiyle eşzamanlı olarak, 200 kişinin üstünde istihdam sağlamaktadır.

 • Misyon ve Vizyon

  Misyon ve Vizyon

  MİSYONUMUZ

  Saygın, dürüst ve öncü yapısı ile müşteri beklentilerinin ötesinde hizmet standardı yaratarak, sürdürülebilir marka değerleri ortaya koymaktır.

  VİZYONUMUZ

  Teknik Group, aydınlık geçmişini, tecrübesi ve kültürel değerleri ile birleştirerek, her markasının gücünü geleceğe taşımak için çalışmaktadır.

 • Değerlerimiz

  Değerlerimiz

  ·         İş ilişkilerimiz kalite ve güven esasına dayalıdır.

  ·         İtibarımız her şeyin üstündedir. Hiçbir menfaate feda etmeyiz.

  ·         Yüksek ahlaki standartlarımızdan ve ticari etik kurallarından ödün vermeyiz. 

  ·         Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini temel alır, verdiğimiz sözleri yerine getirmek için üstün gayret gösteririz.

  ·         Satış sonrasında da müşterilerimizin yanında, ürünlerimizin arkasında dururuz. Her daim çözüm odaklıyız.